Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 150.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1ИСПАНСКАЯ ПАРТИЯ KAZ
8 Минути
2GIẢI CỜ TƯỚNG ĐỒNG ĐỘI CHỦ NHIỆM CÁC CLB XUÂN 2021 CÚP NẮNG SÔNG HỒNG - BẢNG B VIE
9 Минути
3Первенство Хабаровска среди мальчиков до 13 лет (2010-2011 г.р.) RUS
11 Минути
463RD ETLANTIS RAPID OPEN CHESS TOURNAMENT, DEHRADUN, UTTARAKHAND IND
13 Минути
54th Kangra Open Chess Championship 2021 IND
13 Минути
6Чемпионат города Комсомольска-на-Амуре по шахматам среди мужчин RUS
13 Минути
7LXXVI. Szimultán Kupa A-csoport HUN
13 Минути
8LXXVI. Szimultán Kupa B-csoport HUN
14 Минути
9Vasárnap FélHat Online Villám Versenyek HUN
14 Минути
10Квалификационный турнир КСШ RUS
15 Минути
111st RAWALPINDI OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2021 PAK
16 Минути
12ШАХМАТНЫЕ НАДЕЖДЫ 24.01.2021 RUS
19 Минути
13День Защитника Отечества 2 лига RUS
19 Минути
14CFSL Online Rapid Women's Team Chess Cup - 2021 [Knockouts - Semi Final 2] Finals Start at 4.00 pm SRI
20 Минути
15CFSL Online Rapid Women's Team Chess Cup - 2021 [Knockouts - Semi Final 1] Finals Strat at 4.00 pm SRI
21 Минути
16GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NỮ LỚP 8-9 VIE
22 Минути
17GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NAM LỚP 4-5 VIE
23 Минути
18GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NỮ LỚP 4-5 VIE
23 Минути
198th Mobile Chess x Community Hero Championship 2021 (ARENA U17G) MAS
24 Минути
20SIRKUIT CATUR G10 EN-PASSANT CHESS CLUB INA
25 Минути
21Полуфинал города Орска 2012-2013 г.р. RUS
27 Минути
22sela2 INA
28 Минути
23Rapid Online Championship Grand Final JPN
33 Минути
24Iran Open U10 Championsips آزاد زیر 10 سال IRI
37 Минути
25LIGA LICHESS PRO - EDICION ENERO FEBRERO 2021 PER
37 Минути
26Первенство г. Новокузнецка по шахматам 2021 года среди мальчиков до 9 лет RUS
41 Минути
27VIII Cup Gran-Prix Chelyabinsk 2020 Rapid 7 RUS
41 Минути
28GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NỮ LỚP 6-7 VIE
50 Минути
29Турнир по быстрым шахматам "Юниор" Турнир B для игроков с рейтингом 1100-1300 RUS
53 Минути
30GIẢI CỜ VUA NHANH HOA PHƯỢNG ĐỎ MỪNG XUÂN TÂN SỬU 2021 BẢNG OPEN VIE
53 Минути
31GIẢI CỜ VUA NHANH HOA PHƯỢNG ĐỎ MỪNG XUÂN TÂN SỬU 2021 BẢNG G11 VIE
55 Минути
32Iran Open U08 Championsips آزاد زیر 8 سال IRI
55 Минути
33GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NAM LỚP 1-3 VIE
55 Минути
34GIẢI CỜ TƯỚNG ĐỒNG ĐỘI CHỦ NHIỆM CÁC CLB XUÂN 2021 CÚP NẮNG SÔNG HỒNG - BẢNG C VIE
58 Минути
35GIẢI CỜ VUA NHANH HOA PHƯỢNG ĐỎ MỪNG XUÂN TÂN SỬU 2021 BẢNG U13 VIE
58 Минути
36GIẢI CỜ VUA NHANH HOA PHƯỢNG ĐỎ MỪNG XUÂN TÂN SỬU 2021 BẢNG U11 VIE
59 Минути
37烟台市福山区第九届国际象棋等级赛 乙组 CHA
59 Минути
38GIẢI CỜ TƯỚNG ĐỒNG ĐỘI CHỦ NHIỆM CÁC CLB XUÂN 2021 CÚP NẮNG SÔNG HỒNG - BẢNG A VIE
59 Минути
39Тренировочный турнир по быстрым шахматам в ш/к Этюд (Турнир С) RUS
1 Часови 2 мин.
40Быстрые Дети 24.01 RUS
1 Часови 5 мин.
41Взрослые 24.01 RUS
1 Часови 6 мин.
42Чемпионат города Комсомольска-на-Амуре среди женщин 2021 RUS
1 Часови 8 мин.
43The Inaugural Sri Lanka Online Under 14 Years Youth Chess Championships 2021 Sixth Round Start at 12.00 pm on 24/01/2021 SRI
1 Часови 8 мин.
44GIẢI CỜ VUA NHANH HOA PHƯỢNG ĐỎ MỪNG XUÂN TÂN SỬU 2021 BẢNG U09 VIE
1 Часови 9 мин.
45GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NỮ THPT VIE
1 Часови 10 мин.
46GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NỮ LỚP 1-3 VIE
1 Часови 11 мин.
47GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NAM THPT VIE
1 Часови 12 мин.
48GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NAM LỚP 8-9 VIE
1 Часови 12 мин.
49GIẢI THỂ THAO HỌC SINH TP. HỒ CHÍ MINH NH 2020-2021 - MÔN CỜ TƯỚNG NHANH NAM LỚP 6-7 VIE
1 Часови 13 мин.
50GIẢI CỜ VUA NHANH HOA PHƯỢNG ĐỎ MỪNG XUÂN TÂN SỬU 2021 BẢNG U07 VIE
1 Часови 13 мин.
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead