Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2017 Zone 4.3 Youth Under-16 Team Chess Championships

последно ажурирање09.08.2017 15:28:37, Creator/Last Upload: zambia chess-federation

Пласман со партии

Рк. Екипа1a1b2a2b3a3b4a4b ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1
Mozambique - Team B *  * 233313243,3
2
Mozambique - Team A *  * 324413241,3
3
Mozambique - Team C2112 *  * 38025,0
4
Swaziland11001 *  * 000,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break (with real points)