Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Nacional Senior Masculino - Liga A 2018

последно ажурирање10.01.2018 10:53:16, Creator/Last Upload: mosambique chess-federation

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1FMAlice Mateus Felizardo Viageiro14800047MOZ2193
2CMCalicoca Wilton Inacio14800268MOZ2156
4CMPaiva Donaldo14800098MOZ2155
3CMChunguane Ilidio Alberto14800276MOZ2080
8Maia Mariano Tesoura De14800136MOZ2079
7CMAbrantes Persson14800063MOZ2024
5Botao Milton14800489MOZ1912
6Gafar Izdine14800500MOZ0
10Gilberto Gil Uamusse14800756MOZ0
9Rafael Chirinza14800764MOZ0