Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Championnat Valaisan Amateur 2019 cat, Maîtres

последно ажурирање29.09.2019 19:00:13, Creator/Last Upload: cec

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Murati Shkelzen1323792SUI2093Echallens
2Emini Emin1312367SUI2040Echallens
3Bijelic Milan1321307SUI2020Sion Club
4Zaza Alexandre1326333SUI2000Monthey
5Beney Eddy1306251SUI1998Sierre
6Epiney Frédéric1307070SUI1906Sierre Cercle D'echecs Et D'ar
7Major Stephan1308580SUI1892Martigny
8Tabin René1315900SUI1849Sierre
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead