Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 DEBSWANA CHESS LEAGUE

последно ажурирање03.09.2019 09:39:26, Creator/Last Upload: botswana chess-federation

Пласман со партии

Рк.Екипа12345678910111213141516 ТБ1  ТБ2 
1ENPASSENT CHESS CLUB * 46786852989,0
2BLACK BISHOPS * 566566667732784,0
3CHESS MOTIFS3 * 565564682377,0
4POISONOUS SNAKES CHESS CLUB43 * 4355682073,5
5STAUNCH MEGASTARS CHESS CLUB22 * 566682073,0
6ORAPA CHESS CLUB2232 * 576554882072,5
7MOCHUDI CHESS CLUB334 * 35771867,0
8ICE QUEEN CHESS CLUB2523 * 256661864,0
9KINGS CHESS CLUB2132156 * 5431457,5
10BDF CHESS CLUB12323 * 51456,5
11DELTA PAWNS432 * 471154,0
12RAMOTSWA CHESS CLUB02233 * 586849,5
13SICIL CHESS CLUB0½2½402431 * 65836,5
14ROCK & ROLL CHESS MASTERS0020½2½0 * 47531,5
15BLOCK 8 CHESS CLUB210000123½14 * 3421,5
16BRILLIANT MINDS½3½½½112112 * 120,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead