Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2019 - Sub 14 Feminino - Etapa Dama

последно ажурирање28.09.2019 21:34:19, Creator/Last Upload: mearas escola de xadrez

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФЕД.РтгКлуб/Град
1Katagiri Julia Kaori C.MEA2063Mearas Escola De Xadrez
2Kudo Natsumi DuarteAVR2003Alvacir Vite Rossi
3Brito Isabela Novais Dos S.AVR1934Alvacir Vite Rossi
4Dos Santos Julia BandeiraMEA1901Mearas Escola De Xadrez
5Santos Juliana AlmeidaLAC1879La Salle Ac
6Araujo Isabela TamiAVR1867Alvacir Vite Rossi
7Vasconcelos Larissa GuimaraesAVR1839Alvacir Vite Rossi
8Diniz Marina FeuMEA1825Mearas Escola De Xadrez
9Gomes Yasmim Da SilvaE171805Escola Classe 17 Tag
10Paranti Luisa DantasLAC1800La Salle Ac
11De Oliveira Camile Vitoria M.ORI1797Origem
12Campos Natalia Ribeiro ResendeMEA1762Mearas Escola De Xadrez
13Da Silva Rose Mary FernandesLSB1703La Salle BSB
14De Jesus Leticia MatosORI1693Origem