22.. SCHACHFESTIVAL BASEL 2020 - OPEN B - Weekend (-2200 Elo)

последно ажурирање13.11.2019 14:11:02 / Page cached 14.11.2019 16:58:39 45min., Creator/Last Upload: sympa-marketing@bluewin.ch

Избор на турнирOPEN A, OPEN B (WE -2200 Elo)
ЛинковиПочетна страна на организаторот
Избор на параметри покажите податоци за турнирот, без знамиња
ЛистиСтартна ранг листа, Список на играчи по азбучен ред, Податоци за федерациите, Партиите и Титулите-статистики, Alphabetical list all groups, Распоред
Префрли во Excel и печатиЛиста за печатење, Експортирај во Excel (.xls), Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл

Податоци за играчот

SUI
ИмеSteck Kurt
Носител8
Рејтинг1691
Национален рејтинг1758
Меѓународен рејтинг1691
Поени0
Место8
ФедерацијаSUI
Клуб/ГрадTherwil
Идентификациски број2038
Фиде-ИД1314416
Година на раѓање 1943

 

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2019 Heinz Herzog, CMS-Version 13.10.2019 18:25, masthead