Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

LXXII. Szimultán Kupa A-csoport

последно ажурирање19.09.2019 22:04:32, Creator/Last Upload: hungarian chess-federation licence 1

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Kurcsics Mate706892HUN2125
2Vasvari Tamas721271HUN2072
3Toth Tibor733822HUN2042
4AIMLamik Janos757250HUN1965
5Csidey Csongor796751HUN1845
6Vasvari Attila758639HUN1529
7Halmai Florian Dr.778184HUN1443
8Csontos Aron17004420HUN1411
9Bognar Ferenc Mate17004756HUN1394
10Cserpes Gabor Janos17006309HUN1353
11Steiner Botond795828HUN1303
12Niksz Norbert17006732HUN978
13Kalocsa Adam790818HUN962