Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 Debswana Youth Chess Championship Finals- U16 BOYS

последно ажурирање16.07.2019 11:21:34, Creator/Last Upload: botswana chess-federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Thapelo Tsebetsame11316233BOT1589
2Makwaeba Keabetswe15205878BOT1587
3Botlhe Lekang11313285BOT1516
4Lefatshe Diane11317523BOT1508
5Motheo Pheto11313420BOT1501
6Kitso Innocent Kgosietsile11313226BOT1492
7Masaiti Gideon11310090BOT1387
8Katlo Gaeete11320591BOT1224
9Anderson KatangBOT0
10Basimane BakangBOT0
11Chalashika OagengBOT0
12Gaobotse OtengBOT0
13George MethodBOT0
14Kethomphilwe ThaboBOT0
15Makepe KesaobakaBOT0
16Chameya KaoBOT0
17Motswagole PatronBOT0
18Prudence Nyati11320575BOT0
19Samuel MabuthoBOT0
20Sebetlela Gaasite11318716BOT0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead