Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

TORNEO_MUNDIALISTA 2019

последно ажурирање28.08.2019 16:17:59, Creator/Last Upload: rubén_123

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1
Diaz Juan(Juan_Carlos_Diaz)PER2078ECASU
2
Beyer Alfredo(stockpichi9)PER1904Lima Chess
3
Condori Daniel(Danieru99)PER1800
4
Garcerán Izquierdo Rubén(ruben_123)ESP1637ECASU
5
Sanchez Rubén(jaquemate7)PER1350Lima Chess
6
M. Mauricio(mauriccious)PER1200
7
. vÍctor Raúl(viravato)PER0Lima Chess
8
Altamirano Ricardo(Altamirano)PER2030Club Huánuco
9
M. Bernard(Espíritu12)PER0Lima Chess
10
M. Enrique(Tholuk)PER0ECASU
11
M. Erick(ELDESTRUCTOR)PER0
12
M. Ricardo(Ricky_64)PER0ECASU
13
M. Víctor(victogomezzorrilla)PER0Gambito Latino
14
M. Wilson(wil_fil)PER0
15
Quispe Juan(???)PER0
16
Wong Héctor(foto4)PER0ECASU/Mundialista
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead