Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

12-й Кубок Александры Костенюк — 2019 мальчики и девочки до 8 лет (2011 г.р. и моложе)

последно ажурирање27.10.2019 11:43:59, Creator/Last Upload: rybinskchess, grachev, yury v.

Податоци за играчот

ИмеЧистова Екатерина
Носител11
Национален рејтинг1269
Меѓународен рејтинг1206
Рејтинг перформанс1186
FIDE ртг +/--6,8
Поени4
Место31
ФедерацијаRUS
Клуб/ГрадМосква
Идентификациски број229745
Фиде-ИД34442545
Година на раѓање 2011

 

КолоБо.СНоИмеРтгИРтгНФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11144Солозобова Вероника01146RUSМосква3,0w 1
2829Князьков Егор01340RUSТамбовская область5,0s 1
3719Тропин Александр10871388RUSВологодская область5,5w ½
4527Галяутдинов Нияз01376RUSКировская область4,5s 0
51146Пономарева Мила01112RUSМосква4,5w 0
61750Парусов Алексей01070RUSКостромская область4,0s 1
71221Курдагия Алекесандр10691404RUSМосковская область4,5w ½
81033Махов Иван01291RUSМосква5,0s 0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead