Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

12-й Кубок Александры Костенюк — 2019 мальчики и девочки до 8 лет (2011 г.р. и моложе)

последно ажурирање27.10.2019 11:43:59, Creator/Last Upload: rybinskchess, grachev, yury v.

Податоци за играчот

ИмеГаляутдинов Нияз
Носител27
Национален рејтинг1376
Меѓународен рејтинг0
Рејтинг перформанс1223
Поени4,5
Место22
ФедерацијаRUS
Клуб/ГрадКировская область
Идентификациски број152686
Фиде-ИД34273000
Година на раѓање 2012

 

КолоБо.СНоИмеРтгИРтгНФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
12659Золотова Василиса01004RUSКостромская область3,0s 1
279Никишин Игорь12271377RUSМосква5,5w ½
3946Пономарева Мила01112RUSМосква4,5s 1
4511Чистова Екатерина12061269RUSМосква4,0w 1
5410Зазнобин Григорий12071356RUSКалужская область5,5s 1
625Федосов Александр13131545RUSМосква6,5w 0
748Мурашко Василий12671307RUSКалужская область5,5s 0
8917Рафеенков Илья11061444RUSКировская область5,5w 0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead