Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

12-й Кубок Александры Костенюк — 2019 мальчики и девочки до 8 лет (2011 г.р. и моложе)

последно ажурирање27.10.2019 11:43:59, Creator/Last Upload: rybinskchess, grachev, yury v.

Податоци за играчот

ИмеСухарев Александр
Носител40
Национален рејтинг1197
Меѓународен рејтинг0
Рејтинг перформанс1094
Поени4
Место36
ФедерацијаRUS
Клуб/ГрадОренбургская область
Идентификациски број149003
Фиде-ИД34463739
Година на раѓање 2012

 

КолоБо.СНоИмеРтгИРтгНФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
177Тришкина Евгения13011330RUSОренбургская область5,0s 1
21620Бакай Александр10711285RUSМосква5,0w 0
31624Ушаков Илья10311138RUSКостромская область3,5s 0
42665Харинов Никита01000RUSКостромская область2,0w 1
51718Ольховик Анна11061147RUSОренбургская область4,5s 0
62551Петров Александр Ал.01066RUSМосква3,0w 1
71516Ляпина Мария11371291RUSОренбургская область4,0s 0
82453Шишмарева Анна01042RUSМосква3,0w 1
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead