Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

12-й Кубок Александры Костенюк — 2019 мальчики и девочки до 8 лет (2011 г.р. и моложе)

последно ажурирање27.10.2019 11:43:59, Creator/Last Upload: rybinskchess, grachev, yury v.

Податоци за играчот

ИмеТен Егор
Носител45
Национален рејтинг1132
Меѓународен рејтинг0
Рејтинг перформанс1161
Поени4,5
Место29
ФедерацијаRUS
Клуб/ГрадМосква
Идентификациски број138968
Фиде-ИД34423532
Година на раѓање 2012

 

КолоБо.СНоИмеРтгИРтгНФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11212Кузьмин Севастьян12031164RUSМосква5,5w 0
22858Перлов Роман01010RUSКостромская область2,5s ½
32560Акимов Денис01000RUSЯрославская область3,0w ½
4196Баландин Федор13021244RUSОренбургская область4,5s 0
52762Софронов Даниил01000RUSКостромская область2,0w 1
62231Петров Александр Ев.01314RUSМосква3,0s 1
71926Шелайкина Ева10091026RUSКостромская область4,0s 1
81218Ольховик Анна11061147RUSОренбургская область4,5w ½
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead