Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

I GRAN TORNEO DE AJEDREZ "CIUDAD DE QUILLABAMBA" CATEGORÍA LIBRE

последно ажурирање29.07.2019 18:45:07, Creator/Last Upload: cesar quinones

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Duarez Facho Julio3810267PER1875
2Merma Molina IsaiasPER1700
3Obregon Castellanos Alexander3831140PER1581
4Alvarez Mejia Yeremy Melvin3845591PER1272
5Papel Concha Jhon DanielPER0
6Portugal Fernando3829197PER0
7Tapia Achahui BryanPER0
8Yupanqui Huaman RogerPER0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead