Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

I Copa Santa Rosina - Sub 11 Amateur Absoluto

последно ажурирање19.08.2019 14:11:26, Creator/Last Upload: ajedrez tawantinsuyo

Пласман после 4 коло

Рк.СНо ЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
12
Club Rdr43106,519,513,0
21
Chachacomayoc42115,018,513,5
35
Raymondi31204,021,517,5
44
Los amigos41123,517,013,5
56
club31112,515,513,0
63
La Merced40040,518,017,5

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (sum of team-points of the opponents and own points)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (sum of team-points of the opponents)

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead