Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

15. Dellach-Open 2019

последно ажурирање17.12.2019 20:44:04, Creator/Last Upload: raiffeisen sv kötschach-mauthen

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДРтгН
1Berger Josef16195941709
2Plozner Claudio16327101695
3Lederer Peter16262801644
4Kanzian Heinz16326711571
5Lenzhofer Michael16440841569
6Unterlass Ernst DI.16409411512
7Salcher Eckart16475121256
8Pirkopf Friedl16036201187
9Wieser Magdalena16502201110
10Valtiner Valentina16592191065
11Warmuth Franziska16475471052
12Gratzer Chiara16495231028
13Daberer Siegfried1648110984
14Thurner Tobias1669907905
15Stefan Malena1659839892
16Wieser Nicolas1651498874
17Warmuth Antonia1659855817
18Lenzhofer Johannes1669915800
19Ortner Leo800
20Hohenwarter Philipp16440331120
21Stefan Maximilian16559901050
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead