Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Lienzer Stadtmeisterschaft 2019 Gruppe C

последно ажурирање08.12.2019 08:59:37, Creator: schachklub dolomitenbank lienz,Last Upload: dipl.ing.heinz herzog

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
5FREY Valentin1660560AUT932Sk Dolomitenbank Lienz
1CLARA Anna1659154AUT918Sk Dolomitenbank Lienz
2LUGGER JanaAUT873Sk Dolomitenbank Lienz
8AKHMEDOV RajanaAUT0Sk Dolomitenbank LIenz
7AKHMEDOV ZurabAUT0Sk Dolomitenbank LIenz
4ORTNER SebastianAUT0Sk Dolomitenbank LIenz
3UPRIMNY NaomiAUT0Sk Dolomitenbank Lienz
6WEIS LunaAUT0Sk Dolomitenbank Lienz
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead