Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Chess in Motion Academy Rapid 2019 U-10 HUNT THE KING (FEM Section

последно ажурирање09.11.2019 09:18:56, Creator/Last Upload: jamaica chess federation (llicense 3)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Bailey HannahJAM0
2Bellafonte AlayneJAM0
3Bellafonte RhayneJAM0
4Brown JoswanaJAM0
5Downer GabriellaJAM0
6Golding Bella-HannaJAM0
7Gordon SuvariJAM0
8Joseph AdanyaJAM0
9King CzenkiJAM0
10Parchment AllayleJAM0
11Rainford NalaniJAM0
12Williams Na'imaJAM0