Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

National High Schools Chess Championships 2019/20 Zone 4a Preliminaries

последно ажурирање23.11.2019 05:38:36, Creator/Last Upload: jamaica chess federation (llicense 3)

Пласман со партии

Рк.Екипа123456 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1St. Jago High School A * 4444410020,0
2Charlemont High School A 0 * 4448014,5
3Jonathan Grant High School A 0 * 4446013,5
4Waterford High School B 000 * 4407,5
5Old Harbour High B000½ * 2112,5
6St. Catherine High School Paschal00002 * 112,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)