Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

National High Schools Chess Championships 2019/20 Zone 5 Preliminaries

последно ажурирање30.11.2019 02:25:50, Creator/Last Upload: jamaica chess federation (llicense 3)

Пласман со партии

Рк.Екипа123456 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1St. Mary High School A  * 2439016,0
2York Castle High A 2 * 23438014,0
3Steer Town Academy A 02 * 223509,0
4Iona High School A ½12 * 23418,5
5York Castle High B 1022 * 3418,0
6St. Mary High School B ½1111 * 004,5

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead